Nepotrebuješ to? Daj veciam druhú šancu!

Kto šetrí má za tri! To ale platí pri šetrení vecí, ktoré už nepoužívame a doma sa nám iba kopia a zavadzajú. Riešenie je pritom také jednoduché a dokonca výnosné! Deti nám rýchlo rastú a preto je potrebné im často meniť šatník. Ostávame preto zahlcovaný množstvom oblečenia, ktoré ešte v niektorých prípadoch obsahuje aj novú vysačku z obchodu. Kam s oblečením? Nepotrebujete ho? Tak ho predajte! Novou módou v oblasti nazvime to bonusových financií, je predaj nepotrebných vecí. Je zaujímavé sledovať, aké rôznorodé veci si ľudia doma držia. Pravdou je, že všetko potrebujeme a zároveň skoro nič z toho nevyužívame, alebo sme to využili raz či dva…

deti rastú ako z vody - a práve preto potrebujú nové oblečenie

Predaj nepotrebných vecí alebo zariadenia ale môže byť naozaj výnosným prilepšením pre rodinný rozpočet. Pretrieďte svoj šatník a zistíte, že máte bohaté možnosti na predaj. Ani deti sa nehrajú s hračkami večne. Ich záujmy sa menia s meniacim sa vekom a záľubami. Ak sa Vám teda v detskej izbe povaľujú hračky, nebojte sa ich posunúť ďalej. Či už je to stavebnica lego, bábiky Barbie, playstation alebo iné hry, verte, že nový majiteľ  sa rýchlo nájde. Práve deti sú najviac dotovaným sektorom re-predaja. Nové veci sú často drahé a pritom málo hraná vec môže byť v rovnakej kvalite avšak za oveľa nižšiu cenu.

zmenili ste štýl? Prevetrajte svoj šatník

Výsledkom je spokojný nielen kupujúci – ktorý ušetril aj niekoľko desiatok eur. Ale aj predávajúci, ktorému sa uvoľnilo miesto a pribudla mu suma na bankovom účte či v peňaženke. Odvážnejší predajcovia sa zameriavajú dokonca na cielený výkup hier, hračiek, elektroniky či zariadenia. V súkromných priestoroch veci skladuje, čistí a opravuje ak je treba a následne ich dokáže predať za vyššiu cenu. Samozrejme stojí to čas a trochu námahy ale výsledkom je v podstate profitujúci obchod. Za tieto re-predaje nie sme vďačný iba my, ako kupujúci či predávajúci ale aj naša planéta. Opätovným použitím vecí totiž šetríme životné prostredie.