Učenie sa s predškolákom

Vaše dieťa bude ukončovať pobyt v materskej škole? Stal sa z neho predškolák? Ako ho najlepšie pripravíte na povinnosti, ktoré ho čakajú na základnej škole? Je pripravené na to, aby išiel do nového kolektívu? Pre dieťa táto skutočnosť môže byť veľmi významným krokom v jeho živote. Môžete mu školu spríjemniť aj rôznymi predškolskými vzdelávacími učebnými pomôckami, ktoré je možné dostať v hociktorom papiernictve. Vaše dieťa sa na školu bude pozerať úplne inými očami. Nástup na základnú školu môže byť pre vaše dieťa aj príjemným zážitkom, ale aj nepríjemným. Čaká ho plno zmien.

 

predškolák

 

Nový kolektív, nová škola, nové zariadenie, ktoré bude navštevovať, či nové pani učiteľky. Navyše aj množstvo učenia, na ktoré nebol doteraz zvyknutý. Aby ste mu základnú školu spríjemnili, vysvetlite mu, čo ho v škole čaká. Že pani učiteľky sú veľmi milé, aj noví spolužiaci budú priateľskí alebo že si nájde nových kamarátov v škole. Všetko tak, aby sa na základnú školu naozaj tešil. Školské povinnosti nikoho dlho nebudú zaujímať, pretože je toho na dieťa zrazu naozaj priveľa. Učiteľky na deti v škole tlačia, deti sa cítia, že učivo nezvládajú.

 

deti v škole

 

Je na nich vyvíjaný príliš veľký tlak, ktorý nie každé dieťa naozaj zvládne. Ak vaše dieťa navštevuje predškolský ročník v materskej škole, je veľmi hravé a ťažko si na nový život a povinnosti zvyká. Potrebuje dostatočne silnú motiváciu, aby zvládol všetko, čo mu osud prináša. Vysvetlite mu, že sa v škole naučí čítať, písať a počítať, čo sú tri najhlavnejšie veci, ktoré v živote potrebuje. Povedzte mu, že bude múdrejší a vzdelanejší. Základná škola nie je len tak med lízať. Je plná nových vecí, ktoré nie každé dieťa hneď zvládne a stotožní sa s nimi. Svoje dieťa pripravte dostatočne v predstihu na nové okolnosti v jeho osobnom živote. Bude vám potom vďačné za každé jedno povzbudenie, ktoré mu dáte.